ПРОГРАМА

Проект СЕТА спрямований на допомогу групам людей, які зазнали впливу військового конфлікту в Україні.  Це, передусім, ветерани АТО, їх подружжя і дорослі діти, а також переселенці від 18 років, які проживають в Києві, Запоріжжі та Харкові.

Дана програма буде корисна тим людям, які помічають у себе наслідки пережитого стресу, наприклад:

 • сварки і непорозуміння в родині
 • проблеми зі сном і здоров’ям, що виникли після пережитих подій
 • відчуття непотрібності, самотності
 • бажання повернутися на війну або страх, що війна прийде сюди
 • непоодинокі спогади про пережите
 • неконтрольована агресія
 • відчуття, що навколо одні вороги
 • болісна реакція на байдужість суспільства
 • байдужість до всього, що відбувається; заглибленість у власні думки і переживання
 • відсутність надії і радості, постійне почуття тривоги
 • неспроможність планувати майбутнє; страх майбутнього і невизначеності
 • труднощі з пошуком себе і організацією власного життя після пережитого
 • небажання робити будь-що (навіть доглядати за собою, домом, тощо).

Все це заважає людині у повсякденному житті, ускладнює професійну діяльність і стосунки в сім’ї. Ці наслідки також можуть призводити до зловживання алкоголем, депресії, конфліктів з оточуючими: як на роботі, так і вдома. Програма психологічної допомоги СЕТА розроблена спеціально для вирішення цих проблем і в більшості випадків призводить до швидкого поліпшення стану без використання медикаментів або необхідності звертатися до психіатра. Ця програма заснована на принципах консультативної допомоги. Вона не передбачає ніяких медичних діагнозів, і це не психіатричне лікування. Це програма допомоги для людей, які в силу життєвих обставин перебували в складних, екстремальних умовах.

Участь в програмі добровільна та анонімна.


Якою є участь у програмі СЕТА для клієнта?

Участь в програмі передбачає відвідування спеціально навченого консультанта 1 раз на тиждень в заздалегідь узгоджений час. СЕТА для людини – це ряд щотижневих індивідуальних 1-годинних зустрічей. Тривалість програми може варіюватися від 5 до 12 зустрічей. Консультант намагається забезпечити максимальний комфорт і конфіденційність свого клієнта під час бесіди. Ви зможете зберегти анонімність свого звернення.

Під час першої бесіди, яка триває близько години, визначається причина людини і пропонується індивідуальна програма допомоги. При першій зустрічі з консультантом ви зможете отримати інформацію про причини ваших труднощів, про те, які існують підходи до їх подолання, а також всю іншу інформацію з даного питання.


Хто є консультантами?

Консультанти програми – це спеціально відібрані і навчені люди. Вони пройшли ретельну і інтенсивну підготовку і навчання. Всі вони пройшли навчання тому, як визначати основні симптоми проблем, пов’язаних з травматичним стресом, а також оволоділи методиками їх подолання. Більшість консультантів – це люди, які мають досвід надання допомоги переселенцям, ветеранам АТО і їх сім’ям.


Конфіденційність

Всі консультанти пройшли додаткове навчання етичним стандартам надання психологічної допомоги та прийняли зобов’язання зберігати конфіденційність інформації стосовно клієнтів.


Як ви можете стати учасником програми СЕТА?

Ви можете зателефонувати за одним з телефонних номерів програми СЕТА і записатись на першу зустріч з консультантом у зручний для вас час. Під час першої зустрічі необхідно заповнити короткий опитувальник. Також ви зможете задати спеціалісту питання, які у вас виникли. Згідно результатів опитувальника контультант або направить вас у програму, або запропонує інші види безкоштовної психологічної підтримки.